Dzieci wraz z opiekunem podczas zabawy w podchody zostawiają przy drodze kopertę.

Dziś zerówkowicze i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Chojnie poranek rozpoczęli od podchodów na terenie wioski.

Grupą uciekającą była zerówka, szukającą – przedszkolaki. Oczywiście, po drodze należało wykonać różne zadania. Najpierw (nieopodal szkoły) przedszkolaki musiały wykonać 5 podskoków, 5 przysiadów, 5 pajacyków i 5 uśmiechów; później (koło DPS) zaśpiewać piosenkę o wiośnie; następnie (obok remizy OSP) wskazać kierunek, gdzie płynie Warta i wreszcie (na stadionie) – wymienić 3 gatunki ptaków, które kojarzą się z wiosną. Maluchy bez większych problemów wykonały zadania, trafiły po śladach (strzałkach) do celu i znalazły zerówkowiczów, którzy niczym zajączki ukryli się za amfiteatrem.

Po podchodach przyszedł czas na prace plastyczne z panią Julią. Dzieci z serwetek, pisaków i przy użyciu zraszaczy wyczarowały niesamowite obrazy. Prace suszą się obecnie w szkole, bo już w piątek powstaną z nich przepiękne… (tajemnicy nie będziemy zdradzać) Dzieci podczas prac plastycznych odpoczęły fizycznie i wstąpiła w nich nowa energia.

Na zakończenie nie mogło więc zabraknąć zabawy ruchowej „trener lustro”. To był wspaniały, pogodny, pełen dziecięcych uśmiechów dzień. Na szczegółową fotorelację zapraszamy na naszą Facebookową stronę.